banner ad

SREBRENA MEDALJA ZA ŠK “VISPORT” VISOKO NA TURNIRU U SPLITU

| 27/08/2014

visoko-zutisplit22

Škola fudbala (ŠK) Visport Visoko je nakon trijumfa na takmičenju Sportske igre mladih BiH, učestvovala na Balkanskom prvenstvu koje se održalo u Splitu. Kao jedini predstavnik Bosne i Hercegovine, Visport se prošetao do polufinala gdje su savladali ekipu Radničkog iz Srbije sa 5:2, dok su visočki dječaci u finalu poraženi od Hajduka sa 2:0, te tako osvojili srebrenu medalju.

Također, igrači Visporta su učestvovali i u atletici na 60 metara. Almin Buza (2005. godište) osvojio je bronzanu medalju, a potom je u istoj disciplini učestvovao i Faris Hasić koji je osvojio srebrenu medalju.

Igrači ŠK Visport Visoko sa svojim trenerom Edinon Muzaferijom su dostojanstveno predstavili BiH i Visoko, te se nakon zlata iz Sarajeva, sa Balkanskog prvenstva vraćaju okićeni sa bronzanom i srebrenim medaljama.

Večeras je svečano zatvaranje prvenstva, dodjela medalja te koncert grupe Magazin.