banner ad

RK NERETVA 23-26 RK BOSNA-CENTROTRANS

| 01/04/2017

Sedamnaesta pobjeda u nizu. Nova gostujuća. Savladana je i ekipa Neretve iz Jablanice.

Strijelci za našu ekipu su bili: Imamagić 8 golova, Čabravdić 6, Omanović 5, Spahić 3, Buljina 2, te Limo i Bečak po jedan gol.

Bosna je cijelim tokom utakmice kontrolisala rezultat, ali domaćini ni jednog trenutka nisu posustajali. Bosnina odbrana na čelu sa golmanom Pekićem u prvom poluvremenu je bila odlična i to je rezultiralo zalihom od tri gola nakon trideset minuta (9:12). Sredinom drugog poluvremena bilo je +6 za Visočane i prilika za sedam razlike, ali uporni i izuzetno motivirani domaćini prijete sa -2 desetak minuta prije kraja utakmice. Ipak, Bosna osigurava mirniju završnicu vrativši rezultat na pet razlike uz posljednje minute taktičkog smanjenja tempa i dočeka posljednje sirene. Utakmica je odigrana u jednoj od najljepših bosanskohercegovačkih dvorana, uz dobro suđenje sudijskog para iz Ljubuškog i solidne posjete gledalaca. Osim spomenutog Nikole Pekića, valja izdvojiti solidnu kompletnu Bosninu odbrambenu formaciju. Ovim je Bosna praktično postala novi-stari premijerligaš. U teoriji, od 5 preostalih  susreta (oni sa Vogošćom i Izviđačem  ne ulaze u konačni  zbir), Bosni je potrebno 7 bodova. Recimo na tri domaće utakmice sa tri posljednjeplasirana tima Prve lige. A sve ovo u slučaju da prateća Čapljina pobijedi svih 5 utakmica od kojih su tri teška  gostovanja…

Objavljeno u: Hronika