BOSNA POBIJEDILA “POD BORIĆIMA”: JEDINSTVO PORAŽENO U 88. MINUTI

| 13/10/2012

Nogometaši Jedinstva danas su na stadionu Pod Borićima u Bihaću u okviru 10. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine poraženi od ekipe Bosne iz Visokog rezultatom 1:2, iako su imali tri boda do 88. minute susreta. Poveli su domaći u 20.minuti susreta preko Nuspahića, da bi u 88. i 90. minuti Česa, odnosno Čabaravdić donijeli tri boda svojoj ekipi.

Crveno – bijeli dolaze u vodstvo veću u svojoj prvoj pravoj prilici. Igrala se 20. minuta susreta kada je Stupac odlično ubacio u kazneni prostor gostiju, a u gužvi se najbolje snalazi Nuspahić i matira Bekana za vodstvo Jedinstva. U 35. minuti Jedinstvo je moglo do drugog gola. Nuspahić odlično prolazi po lijevoj strani, ubacuje za Selimovića, međutim ovaj drugi prebacuje gol. U 42. minuti susreta gosti su ima dvije odlične prilike za izjednačenje. Prvo je Oruč odlično šutirao, a golman Drjača sjajnom intervencijom loptu izbacio u korner, a nakon toga i Krajišnik udara glavom, a Drljača još jednom pokazuje svoje zavidne golmanske sposobnosti.

Drugo poluvrijeme počinje isključenjem Adnana Fočića, šefa stručnog štaba Bosne zbog stalnih prigovora glavnom sudiji Tičiću iz Sarajeva. U 75. minuti vrijedi spomenuti dobar udarac Bešića s nekih 20 metara kojeg je golman Bosne krajnjim naporom odbranio. Gosti su imali dobru priliku u 76. minuti susreta, kada je rezervista Čabaravdić izašao ispred Drljače, ali golman Jedinstva još jednom pokazuje svoje kvalitete. Kasnije je pokušao Mešić, ali njegov udarac ukrotio je kapiten Bosne Bekan, a nedugo zatim pokušava i Mirvić, ali lopta odlazi pored gola. U 88. minuti susreta gosti dolaze u vodstvo. Kontra ekipe iz Visokog, loptu šutira Česa i postiže pogodak za izjednačenje i veliko slavlje gostiju. U 90. minuti gosti dolaze do punog plijena. Čabaravdić iz kontre gostiju postiže pogodak za ogromno slavlje gostujuće ekipe. U sudijskoj nadoknadi drugi žuti, odnosno crveni karton dobiva igrač Jedinstva Hodžić.

Gosti su odnijeli tri boda valjanjem na terenu, te iz dvije brze kontre preko Čese i Čabaravdića. Na kraju spomenimo da je sudac Tičić iz Sarajeva utakmicu produžio četiri minute, iako su gosti na zemlji proveli najmanje deset minuta. U narednom kolu Jedinstvo gostuje na Tušnju ekipi Slobode.

NK JEDINSTVO – NK BOSNA 1:2

Stadion Pod Borićima. Gledatelja: 800. Glavni sudija: Mirza Tičić (Sarajevo). Strijelci: 20′ 1:0 Nuspahić; 88′ 1:1 Česa; 90′ 1:2 Čabaravdić. Crveni karton: Hodžić (Jedinstvo)

JEDINSTVO: Drljača, Stupac, Meši Dizdarić, Bešić, Hodžić, Nuhanović, Čizmić, Trejić, Selimović (Mirvić), Nuspahić( Ahmedović).

BOSNA: Bekan, Mujezinović, Kalkan, Hodžić, Hodžurda, Puščul, Česa, Fočić, Krajišnik, Hasanhodžić, Oruč.

Izvor: bihac.net

Objavljeno u: Sport